poniedziałek, 5 sierpnia 2019

#8 Kryształy, zodiak i biała szałwia, czyli recenzja "Czary. Jak być współczesną wiedźmą"


Tytuł: Czary. Jak być współczesną wiedźmą
Autor: Gabriela Herstik
Wydawnictwo: filo
Premiera: 27 lutego 2019
Ilość stron: 284
Ocena: 7/10


Od czego by tu...
Na wstępie chciałam zaznaczyć, że "Czary. Jak być współczesną wiedźmą" nie jest poradnikiem dla czarownic i magów, którzy posiadają już "jakąś" wiedzę magiczną. Autorka stworzyła książkę przeznaczoną dla początkujących. Osobiście uważam, że to idealna pozycja na pierwszy podręcznik o magii. Jasno wyjaśnione rytuały, zachęcająca okładka, garść informacji na temat każdej z dziedzin czarostwa no i przepiękne, przejrzyste tabelki (mówcie co chcecie, ja tam jestem fanką wszelkiego rodzaju tabelek). Nieco doświadczona czarownica, czy mag mogą nie zadowolić się tą lekturą, ze względu na ogólne omówienie zawartych w niej zagadnień. "Czary..." to 8 rozdziałów + wstęp, które mają przybliżyć nam ideę oraz zasady czarostwa, pomóc nam w rozpoczęciu poszukiwań własnej, indywidualnej magicznej ścieżki.

W co wierzą wiedźmy
Poza obłędnie wyglądającą okładką, książka"Czary..." ma nam wiele do zaoferowania. Bardzo podoba mi się przejrzystość opisów rytuałów. Wielokrotnie ktoś pytał mnie od jakiego rytuału zacząć, jakiej mantry użyć na początku itp. W owym poradniku macie wszyściutko opisane po kolei. To bardzo duża zaleta tej pozycji. Dodajmy do tego klarowne tabelki z wypisanymi właściwościami kamieni, obszarami wpływu planet czy domami znaków zodiaku a wyjdzie Wam idealny pierwszy poradnik dla początkującej wiedźmy


Magiczna lektura na  wieczór
"Czary..." czyta się bardzo szybko. Jeśli macie ochotę na coś lekkiego, napisanego przyjemnym, przystępnym językiem, gorąco polecam Wam książkę Herstik. Czy poza tym, ta lektura jest przyjemna? Jeszcze jak! Autorka wielokrotnie dodaje otuchy czytelnikowi i zasypuje go inspirującymi cytatami. Niektóre z nich zostaly wyróżnione i zapisane na oddzielnej stronie. Kilku z nich zrobiłam zdjęcie i zapisałam na telefonie, by móc je mieć stale przy sobie. 
Do "Czarów..." można wracać kiedy się chce. Rozdziały są dość krótkie, więc można przeczytać wszystko podczas jednego wieczoru lub podzielić sobie to na kilka dni. Możecie zrobić sobie tematyczne dni, podczas których będziecie zajmować się jednym zagadnieniem każdego dnia. Jeśli nie interesuje Was jakiś rozdział, możecie go zwyczajnie pominąć i czytać tylko to, co uważacie za ważne. Pełna dowolność!

Podsumowując...
początkująca czarownica czy mag świetnie odnajdzie się w tej lekturze, jednak jeśli posiadasz już jakąś wiedzę magiczną, ta książka może Cię nieco znudzić. Choć, z drugiej strony jest to przydatne odświeżenie podstawowych informacji. 
W "Czarach..." znajdziesz wiele inspirujących cytatów, poznasz podstawowe zagadnienia magiczne oraz napotkasz wiele inspirujących cytatów. Rytuały są wyjaśnione w bardzo przejrzysty sposób, co może pomóc początkującym przełamać się i zacząć praktykę magiczną. Prócz tego na ostatniej stronie znajdziecie spis lektur, po które możecie sięgnąć, by pogłębić swoją wiedzę. Także do dzieła Kochani!


PLUSY
+piękna okładka
+szybko się czyta
+spis dodatkowych lektur na końcu
+ rytuały opisane krok po kroku
+idealna, jako pierwsza książka o magii
+podkreślanie możliwości modyfikowania zaklęć i rytuałów
+inspirujące cytaty

MINUSY
-powierzchowne wyjaśnienie historii czarownic
- niekoniecznie dla zaawansowanych czarownic
-niby każdy temat został omówiony ale w bardzo powierzchowny sposób
-brak rozwinięć Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

#8 Kryształy, zodiak i biała szałwia, czyli recenzja "Czary. Jak być współczesną wiedźmą"

Tytuł: Czary. Jak być współczesną wiedźmą Autor: Gabriela Herstik Wydawnictwo: filo Premiera: 27 lutego 2019 Ilość stron: 284 ...