sobota, 1 września 2018

Wiedźmowe napary, czyli herbaty na wrzesień

Witajcie!

I znów mamy 1 września. Czas do szkoły, jak to mówią.  Co za szczęście, że jestem studentką i mam jeszcze miesiąc wolnego.  Nauka, sprawdziany, kartkówki, śmiech na przerwach, gwar na korytarzach, dzwonek, zeszyty, ołówki, długopisy...wszystko przed Wami! Przyznajcie się, w głębi serducha, trochę za tym tęskniliście, hmm? Tak? Nie? Opowiedzcie Waszej Wiedźmie!


Wrzesień to także czas przeziębień, pierwszych podmuchów melancholii i stresu. Przychodzę dzisiaj do Was z kilkoma naparami ziołowymi, które pomogą się Wam wyciszyć, wzmocnić, a także uwolnić się od negatywnych emocji.  No to lecimy! Oto mała rozpiska herbatek na wrzesień. Każda z nich jest bardzo prosta w wykonaniu, a znalezienie składników nie powinno sprawić Wam kłopotu. Dla tych, którzy mają problemy ze snem, przygotowałam herbatkę na spokojną noc, ale uwaga! Ten napar musicie pić regularnie, inaczej nici z działania. Herbatka relaksująca to propozycja dla tych, którzy po całym dniu pracy niezbyt umieją się zrelaksować. Napój pozwala wyciszyć ciało i umysł, plus wpływa korzystnie na trawienie. Jeśli natomiast nie lubicie kawy, a szukacie pobudzenia, z pewnością sprawdzi się tu herbatka zamiast kawy, zapewniająca ogromne pokłady energii. Może się ona przydać, jeśli chcielibyście uczyć się wieczorem albo planujecie długi wysiłek intelektualny. We wrześniu nie trudno złapać jakieś choróbsko, dlatego warto się zaopatrzyć w składniki potrzebne do naparu uodporniającego. Zawarte w nim przeciwutleniające składniki poprawiają odporność organizmu. Jeśli jednak dorwie Was już katar, warto spróbować herbatki na katar.  Zawarte w niej oregano leczy infekcje oddechowe i poprawia apetyt. Okazuje się, że oregano to coś więcej niż przyprawa do pizzy.
Mam nadzieję, że herbatki przypadną Wam do gustu!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

#8 Kryształy, zodiak i biała szałwia, czyli recenzja "Czary. Jak być współczesną wiedźmą"

Tytuł: Czary. Jak być współczesną wiedźmą Autor: Gabriela Herstik Wydawnictwo: filo Premiera: 27 lutego 2019 Ilość stron: 284 ...